Carrie Fisher

I am someone who wants very much to be popular. I don’t just want you to like me, I want to be one of the most joy-inducing human beings that you’ve ever encountered. I want to explode on your night sky like fireworks at midnight on New Year’s Eve in Hong Kong.


Smutne wieści. Carrie Fisher nie żyję. Nie jestem fanką Gwiezdnych Wojen, ale z przyjemnością ogldałam wywiady z Carrie, w których polecała ostatnią cześć sagi. Carrie Fisher była obdarzona niebywałą osobowością. Piekielnie inteligentna, ironiczna (zazwyczaj autoironiczna) i zabawna, skupiała na sobie uwagę mediów.


Była autorką powieści biograficznej "Pocztówki znad krawędzi", którą zekranizowano z Meryl Streep i Shirley MacLaine w rolach głównych. Napisała także trzy zbiory esejów autobiograficznych: "Księżniczka po przejściach: Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach", "Shocaholic" i ostatnie "Princess Diarist". W tym ostatnim wyznała, że miała romans z Harissonem Fordem i dzięki temu wróciła na okładki. Pisała o swojej relacji z matką, Debbie Reynols, uzależnieniach i chorobie dwubiegunowej, z którą się zmagała. Nie wydaje się w Polsce książek komediowych, a szkoda, bo to niesamowicie satysfakcjonująca lektura na zimowe dni. 

HBO Special "Wishful Drinking"


P.S. New York Magazine opublikował 15 cytatów z Carrie, warto przeczytać, tutaj.

Komentarze