warto (14)

1) obejrzyj Co ty wiesz o nauce? - MózgProf. Jerzy Vetulani w fascynujący sposób opowiada o najbardziej złożonym organie naszego ciała - tutaj , tutaj, tutaj i tutaj

2) obejrzeć zdjęcia Zofii Rydet


Kim była Zofia Rydet? Polską fotografką, której najbardziej znany cykl pt. Zapis socjologiczny, to próba stworzenia obrazu społeczeństwa w szczególności wiejskiego przy pomocy fotografii. http://www.zofiarydet.com/pl (chyba już o tym pisałam, a nawet jeśli, warto zobaczyć te zdjęcia po raz kolejny...)

3. obejrzyj wywiad z Deanem Spielmannem jeśli...


... chcesz się czegoś dowiedzieć o Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Prezydent ETPCz odpowiada na zarzuty brytyjskich przeciwników Konwencji i Trybunału, komentując jednocześnie współczene problemy, z którymi boryka się ETPCz. Tutaj.

4. natomiast jeżeli interesuje cię seks na Bliskim Wschodzie


wartop obejrzeć wykład TED Shereen El Feki. Ta sama brytyjska dziennikarka i pisarka wygłosiła na konferencji TEd wykład o popkulturze na Bliskim Wschodzie,

5. przeczytać "Wieczny Grunwald" Szczepana TwardochaTrochę jak u Hitchcocka zaczyna się od trzęsienia ziemi, potem napięcie już tylko rośnie, tutaj zaczyna się od gwałtu i akcja nie zwalnia ani na momant. Szczepan Twardoch jawi się tutaj jako autor świadomy, który odnalazł swój język. Teraz tylko czekam, aż dorwe w swoje ręce "Morfinę". A tak na marginesie cała seria Narodowego Centrum Kultury "Zwrotnice czasu, Historie alternatywne" zasługuje na bliższe spojrzenie. 

Komentarze