warto (10)

1. Podróżować z przewodnikiem  "Polska. daj się zaskoczyć."Są wakacje, więc wypada zadać tylko jedno pytanie: dokąd się wybierasz? Nie wiesz, albo po prostu nie masz pieniędzy? Może warto rozejrzeć się wokół siebie, zagłębić się w najbliższej okolicy. Przewodnik wydany przez Agorę napisali dziennikarze i czytelnicy Gazety Wyborczej, w tekstach czuć pasję i miłość do swoich małych Ojczyzn. Nie znajdziecie tu najbardziej oczywistych wyborów, ale wiele lokalnych smaczków, o których rzadko się mówi. Trasy podane w przewodniku inspirują do nowych odkryć. Dokup mapę. I daj szansę najbliższej okolicy, a potem smakuj jedną trasę po drugiej.

2. zobaczyć, jak wyglądają ludzie (i nie tylko...) w sobotę ranoTutaj pojawiają się nowe  zdjęcia, oczywiście co sobota (rano). Istnieje też możliwość wysłania własnego zdjęcia pod ten adres: niedzielawieczor@gmail.com.

3. przeczytać cykl "Nike 2013: nominowani się przedstawiają..."

Sylwia Chutnik, której nominacja była dla mnie zaskoczeniem.


Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie torturowanie moich przyjaciół kwestionariuszem Prousta, czyli kwestionariuszem, który swoje imię zawdzięcza odpowiedziom podanym przez francuskiego pisarza. Jeżeli ktoś ma ochotę go wypełnić, można go znaleźć po angielsku tutaj.Wracając do meritum, w GW znalazły się bardzo ciekawe mini kwestionariusze wypełnione przez nominowanych do najważniejszej polskiej nagrody literackiej. Chcecie się dowiedzieć, czego się boi Zośka Papużanka i czego jej zdaniem (i moim też powinni się bać wszyscy? Zajrzyjcie tutaj i tutaj
 
4) oglądać wywiady z ciekawymi ludźmi

Jessica Chastain w Studiu Q

Wakacje to czas obijania się, nadrabiania seriali. Dobra okazja by obejrzeć coś ciekawego. Dla wszystkich filmowych geeków polecam świetny kanał DP/30 na youtubie, gdzie bardzo utalentowany dziennikarz przepytuje gwiazdy filmu (tutaj). Bardzo lubię poważne i skupione wywiady Charliego Rose'a (można je znaleźć tutaj), o, nie dla wszystkich, bo jak mówi moja ulubiona komiczka są to poważne rozmowy na czarnym tle. Zupełnie inne podejście do wywiadu ma Jian Gomeshi z kanadyjskiego Studia Q, który zaprasza aktorów, muzyków i pisarzy (do obejrzenia tutaj). 

5. zjeść burgera w Krowarzywa

zdjęcie z nakarmionastarecka.pl

Są pyszne. Tyle. Smacznego. Aha i Krowarzywa rezyduje na Hożej w Warszawie.

Komentarze