Polański nakręcił reklamę

Muszę się przyznać, że nie oglądam reklam. Wyjątkiem są te, które pojawiają się przed filmikami na stronach informacyjnych, czyli generalnie reklamy samochodów, niezbyt zachwycające, no może oprócz samochodu, który sam parkuje - chcę mieć ten samochód!


Zdziwiłam się, kiedy usłyszałam, że Roman Polański przyjechał do Cannes z reklamą nakręconą dla domu mody Prada. Zatytułował ją "Terapia" (A Terapy). Mam duży szacunek do twórczości artystycznej reżysera, dlatego sama wiadomość mnie zaintrygowała. Moją ciekawość pobudził dodatkowo komentarz Polańskiego, jakoby była to reklama "anty-komercyjna". W swojej mowie poprzedzającej projekcję reżyser wyznał, że chciał udowodnić, że "potrafi robić także krótkie filmy". Sam pokaz "Terapii", był kompletną niespodzianką, zafundowaną widzom przed wyświetlaniem filmu "Tess", który Polański nakręcił w 1979 roku. 

Bonham Carter, Kinsley i Polański na planie "Terapii"

Dodatkowym smaczkiem filmu są występujący w nim aktorzy, Helena Bonham Carter i Ben Kingsley. Ona gra rozchwianą emocjonalnie kobietę w średnim wieku, która wpada do gabinetu swojego psychoanalityka, zdejmuje płaszcz i buty, oczywiście wyprodukowane przez Pradę i zaczyna opowiadać o swoim samotnym życiu. W tym czasie jej psychoanalityk zachwyca się płaszczem, w którym przyszła. Ona opowiada o pieniądzach, które niszczą jej życie, on w tym czasie przymierza płaszcz Prady. Na końcu kiedy ona pyta "Co to wszystko znaczy?" pojawia się napis "PRADA SUITS EVERYONE" (Prada pasuje wszystkim).

Reklamy mody zwykle nie są oparte na dialogach, tutaj Polański bawi się konwencją, co sam skomentował: "To bardzo odświeżające wiedzieć, że są jeszcze miejsca otwarte na ironię o humor, i z pewnością, Prada jest jednym z takich miejsc." Reżyser zaserwował nam doskonałą przystawkę, a Pradzie bardzo udaną kampanię. "Terapia" jest do obejrzenia poniżej. 

Komentarze

 1. Świetna rzecz! :) Nie sposób opanować uśmiechu :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta prawda! Oby więcej takich "reklam"!!!!

   Usuń

Prześlij komentarz